távfelügyelet

Egy kis műhely bejegyzés következik!

Az Építész Informatikánál ötvözzük az informatikát és az építőipari digitális megoldásokat. Megtervezzük a projektekhez, szoftverekhez szükséges hardver parkot, megtanítjuk a használatát, segítünk a kreatív elméknek a kockaságokban. Ebből adódik, hogy az eszközök üzemeltetésében is segédkezünk. (rendszerüzemeltetünk)

Egyik kedvenc funkciómról, az ütemezett rendszerfrissítés hasznosságáról, automata rendszer újraindításról hoztam pár gondolatot: Mi hogyan csináljuk?

Építészként nem szeretjük az Archicad-et bezárni. Főleg azért, mert a bezárás folyamata is hosszadalmas egy nagyobb épületnél és általában 5 példányt tartunk nyitva. Aztán másnap reggel még több idő ezeket megnyitni. Nap eleje és vége összesen fél óra – óra idő kiesés is lehet. Így hát a gépet a nap végével jó esetben készenlétre tesszük, vagy hibernáljuk, reggel pedig ébresztjük és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. (Sokan pedig bekapcsolva hagyják a gépet éjszakára is, de erről később.)

Az általában önjáró rendszer frissítések aztán időnként meglepik az embert: Reggelre váratlanul újraindult a gép, vagy csak elfelejtettük, hogy szólt róla és minden nyitott terv, táblázat, email piszkozat bezárult, elveszett néhány dolog. Kezdődhet a vadászat.

Mi kiiktattuk az ilyen jellegű automatikus rendszer frissítéseket. Minden frissítés ütemezetten történik, ahogyan a számítógép újraindítása is tervezhetővé vált ezáltal. A távfelügyeleti szoftverünk kéthetente csütörtökönként indítja útjára a kiválasztott frissítő csomagokat észrevétlenül a háttérben. Amennyiben szükséges a gép újraindítása, egy minden ablak elé kerülő elég szembetűnő üzenettel kéri meg a felhasználót, hogy mentse el a munkáját, zárja be a programokat és indítsa újra a gépet. Az újraindítást egy intervallumon belül lehet halasztani. Így mindenki kényelmesen a saját munka ritmusához tudja igazítani csütörtökön-pénteken a nem várt feladatot: Az Archicad bezárása.

Én személy szerint inkább ebéd időre szeretem időzíteni ezt a procedúrát: ebéd alatt bezárulnak a szoftverek, a délutáni kávé mellett pedig elindulnak.

Küldj emailt, hogy segíthessünk!

Hasznos volt számodra a bejegyzés? Oszd meg másokkal is!

Rectangle 5314

Nochta Tamás vagyok

Építész irodákat teszek hatékonyabbá

“Én is építész vagyok, csak egy kicsit kockább 🙂 “

2015 óta folyamatosan kutatom a tervezőszoftverekben rejlő lehetőségeket, építészként pedig pontosan tudom mik azok a minden nap előforduló, időpocsékoló feladatok. Jó informatikushoz híven viszont minden ismétlődő, monton feladatot próbálok automatizálni, hogy több tér maradjon a kreativitásnak.

Folyamatosan részt veszek élő projektekben, 7-8 irodával állok napi kapcsolatban és eddig több, mint 20 irodával dolgoztam együtt fejlesztőként, trénerként, BIM menedzserként vagy projektvezetőként.

Új pc konfiguráció:

Iratkozz fel a hírlevélre, hogy nem maradj le az új cikkekről!

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK
Távoli asztal konfigurálása – biztonságosan

Távoli asztal konfigurálása – biztonságosan

Sokan nem tudják, de a Windows rendszerek beépítve tartalmaznak egy egész jó ingyenes távoli asztalos kapcsolódási lehetőséget. Az alapbeállításaival nem...

by Nochta Tamás10 Min read
Tovább olvasom
Archicad csapatmunka kis irodákban

Archicad csapatmunka kis irodákban

Sokszor tapasztalom, hogy akár 3-4 fős irodák még hagyományosan, egyéni fájlokban ("szóló PLN fájlokban") dolgoznak csapatmunka helyett. Pedig már 2 fős csapatban is sokat...

by Nochta Tamás6 Min read
Tovább olvasom
Optimális Archicad konfiguráció? – 2021

Optimális Archicad konfiguráció? – 2021

Az elmúlt pár hónapban több különböző erősségű konfigurációval is dolgoztam Archicad-ben. Nagyon tanulságos időszak volt, melyből néhány fontosabb gondolatot mindenképpen...

by Nochta Tamás6 Min read
Tovább olvasom